Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Otomatik Kapı servis

Otomatik kapı, günümüzde mekanların giriş ve çıkış güvenliğini sağlamak ve enerji tasarrufu yapmak için  yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bu kapılar, yoğun iş ortamlarında sessizliğin sağlanmasına da katkı sağlamaktadır. Bahsettiğimiz bu özelliklerin yanında otomatik kapılar mekanlara görüntüleriyle ayrı bir zarafet katmaktadır. Her türlü ihtiyaca uygun olarak tasarlanan bu kapılar, yaylarla ya da elektrik gücüyle açılıp kapanmaktadır. Otomatik kapılar  gün geçtikçe gelişen teknolojik gelişmelere bağlı olarak yeni modellerde ve özelliklerde üretilmektedir. Bu kapıların kullanım alanları çok geniştir.  Bu kapılar hastaneler, hava yolları, marketler, oteller, iş yerleri, avmler, eczaneler, mağazalar gibi pek çok kalabalık mekanda kullanılmaktadır. Firmamız saydığımız bu mekanlara ve daha fazlasına yıllardır otomatik kapı servis hizmeti vermektedir. Otomatik kapı  servis hizmetini son teknolojik ekipmanlarla ve son teknolojik gelişmelere uygun olarak gerçekleştiren bir firmamızla çalışmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otomatik Kapı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Otomatik kapı,  insanların ve araçların geçişleri sırasında bir kontrol sistemi ya da sensör yardımıyla açılan kapılara verilen genel bir isimdir.  Geçiş kolaylığı sağlayan bu kapılar, fotoselli kapı olarak da adlandırılmaktadır. Fotoselliyi, fotodirençler  oluşturur. Fotodirençler, otomatik kapıların üst kısmında yer alır ve kapı her açılıp kapandığında devreye girer. Saydığımız bu özeliklere sahip otomatik kapı servis kullanmanın mekanlar için birçok faydası bulunmaktadır. Otomatik kapı servis faydaları ise;

 • Bu kapıların kullanımı pratiktir yani kolay geçiş yapma özelliğine sahiptir. Farklı şekillerde üretilebilir.
 • Bu kapılar,  genel olarak cam veya görünen paslanmaz çelik krom çerçeveli camlar kullanılarak üretilmektedir.
 • Otomatik açılma özelliği sayesinde çocuklar ve engelli bireyler kolaylıkla bu kapıları kullanabilirler. Ayrıca kişi kapının sensör alanına girdiğinde kapı otomatik olarak açılmaktadır.
 • Otomatik kapıların ayarı motoruna bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Yani kapının açılma kapanma hız  ayarları ayarlanabilmektedir.
 • Otomatik kapılar her türlü mekana uygunluk sağlar. Ayrıca estetik yapısı mekanlara modern ve şık bir hava katar.
 • Kapılarda fotosel sistemi bulunduğu için ısı kaybına neden olmaz. Bu da enerji tasarrufu yapılmasını sağlar.
 • Bu kapılar dışarıdaki sesi içeriye içerideki sesi dışarıya çıkarmaz.
 • Bu kapılar bir saniyeden daha az sürede açılır. Ayrıca açık kalma süreleri ayarlanabilir.
 • Bu kapılar elektrik enerjisiyle çalışır. Elektrik kesintilerinde normal bir güç kullanarak kapı açılabilir yani içeride kalma durumu söz konusu olmaz. Hatta bazı kapıların manuel olarak kontrol  edilebilme özelliği de vardır.
 • Bu kapılar sessiz çalışır. Ayrıca bu kapılar kendiliğinden açıldığı için ve çarpılma olmadığı için kısa sürelerde yıpranmaz.
 • Kapılarda sıkışma durumu söz konusu olmaz. İnsan sağlığı ve eşyanın korunması açısından güvenlidir.
 • Yapımında şeffaf cam kullanılan bu kapıları firmalar ayrıca reklamlarında da kullanabilmektedir.
 • Temas olmadan açıldığı için bu kapılar, hijyen koşullarına uygundur.
 • Bu kapıların sistematik kilit özelliği vardır. Bu yüzden mekanların güvenliğine katkı sağlarlar. Ayrıca talep edilir ise bu kapılara fiziki kilit de takılabilir.

Otomatik Kapı Fiyatları 

Otomatik kapılar bulunduğunuz mekanlara görüntüleriyle farklı bir hava katarken ayrıca mekanlarınızın güvenliğini sağlar. Bu kapılar çeşit çeşit üretilmektedir. Bu yüzden  üretim maliyetleri de  bu durumlara bağlı olarak farklı farklıdır.   Ayrıca otomatik kapıların fiyatları yapılacak alanın özelliklerine göre farklılaşmaktadır. Otomatik kapı hizmetini firmamız, binanızın özelliklerine göre gerçekleştirmektedir. Bahsettiğimiz bu hizmete firmamız aracılığıyla sahip olmak isterseniz web sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerden bize ulaşabilirsiniz. Son teknolojik ekipmanlar kullanarak otomatik kapı servis hizmeti veren firmamız Mertur Kapı Bariyer Sistemleri uzun yıllardır müşteri memnuniyetini kendisine şirket politikası edinerek çalışmalarına devam etmektedir. 7/24 hizmet anlayışına sahip bir firmadan mekanlarınızın güvenliği  ve estetiği için otomatik kapı hizmeti almak isterseniz biz yardıma hazırız.